معاون استاندار البرز: "کتابخانه مرجع" در مرکز استان البرز ایجاد شود

معاون استاندار البرز با بیان اینکه باید همانند گذشته کتابخانه‌ها در مساجد احیا شود، گفت: باید یک کتابخانه مرجع در مرکز استان و در مرکز شهرستان‌های استان کتابخانه مرکزی ایجاد شود.

آغاز بازدید از اجرای طرح اوقات فراغت/ افتتاحیه ۳ کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مسجد

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز از آغاز به کار طرح اوقات فراغت در ۳۷۶ کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح استان خبر داد و گفت: روزانه از اجرای طرح اوقات فراغت در سطح کانون های فرهنگی مساجد بازدید می شود.

افزایش فضای کتابخانه‌های فردیس با استفاده از ظرفیت مساجد

رئیس کتابخانه‌های عمومیشهرستان فردیس از افزایش فضای کتابخانه‌های این شهرستان با به کارگیری گنجایش مساجد و ساختمان‌های دولتی خبر داد.

اردوی فرهنگی یکروزه به نمایشگاه کتاب فرصت تبیین باور به جایگاه کتاب و کتابخوانی

مدیر کتابخانه فرهنگی، هنری و تخصصی مسجد استان البرز در حصارک پایین کرج، از اردوی فرهنگی بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب که هرساله با همت این کانون برگزار می شود، به عنوان یک فرصت برای تبیین فرهنگ کتابخوانی یاد کرد.

به مناسبت عید سعید مبعث/ کتابخانه کانون فرهنگی هنری روستایی مسجد بانوصحرا در ساوجبلاغ افتتاح شد

آیین افتتاحیه کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد روستای بانوصحرا در شهرستان ساوجبلاغ صبح امروز (۱۵ اردیبهشت) با حضور جمعی از مسئولان به مناسبت عید سعید مبعث در این کتابخانه فرهنگی هنری مسجد برگزار شد.

اهدای بیش از 3 میلیارد ریال کتاب به مدارس و مساجد استان البرز

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از اهدای بیش از سه میلیارد ریال کتاب به مدارس، مساجد، ادارات و مراکز فرهنگی هنری البرز در سال جاری خبر داد.  

افتتاح و راه اندازی ۲ کتابخانه در کانون فرهنگی هنری مساجد روستایی استان البرز

عضو کمیته مساجد دهه فجر استان البرز با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از تجهیز و افتتاح ۲ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد خبر داد.

بازدید مدیرکل کتابخانه های استان از طرح وقف کتاب در مساجد شهر کرج

حجت الاسلام فلاح از ایستگاه نذر و وقف کتاب در سطح مساجد و مکان های پرتردد فرهنگی توسط معاونت فرهنگی شهرداری کرج برای افزایش سطح مطالعه ایجاد شده است؛ بازدید کرد.

کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد می شود.

تجهیز ۷۳ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان البرز

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز گفت: با هدف فرهنگ سازی وقف کتاب و با همکاری شورای شهر کرج، شهرداری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کتابخانه۷۳ مسجد که از کانون فرهنگی هنری برخوردار هستند، تجهیز می شوند.

مجوز ۲۵ کتابخانه مسجد در استان البرز صادر می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز از صدور مجوز ۲۵ کتابخانه مسجد در این استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

کتابخانه‌های شبستان مساجد استان البرز تقویت می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان اینکه مبحث مهم تقویت کتابخانه‌های شبستان مساجد استان البرز در دستور کار اداره‌کل تبلیغات اسلامی البرز قرار دارد، گفت: هدف از انجام این مهم تقویت فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.
تا این لحظه تعداد ۶۵۱۱ کتابدار از ۷۲۶۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۱۹۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۰ کتابخانه درجه سه و ۱۹۶۸ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۵۱ کتابخانه شهری و ۲۸۱۰ کتابخانه روستایی است و ۷۲۹۲۴۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۳۴۵۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۱۴ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۲۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -