باید از امکانات عمومی مثل مساجد برای کتاب‌رسانی استفاده کرد/ با راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار مخالفم

معاون فرماندار گناباد گفت: با راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار و ایجاد هزینه برای دولت مخالف هستم.

کتابخانه های کانون های مساجد به کتاب های مورد نیاز تجهیز شدند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از توزیع ۳ هزار و ۶۷۵ جلد کتاب در سطح کتابخانه های مخزن دار کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

1500 جلد کتاب به مسجد جامع شهر جنگل رشتخوار اهدا شد

در آغاز طرح کتابخوانی در مساجد شهر جنگل و نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در این شهر بیش از 1500 جلد کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشتخوار جهت استفاده عموم مردم به مسجد جامع این شهر اهدا شد.

۱۲۲۲ باب کتابخانه در کانون های مساجد خراسان رضوی راه اندازی شده است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از وجود یکهزار و ۲۲۲ باب کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی خبر داد.

۱۰۰ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای در کانون های مساجد خراسان رضوی توزیع شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از توزیع ۱۰۰ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

اهدای کتاب به کتابخانه های کانون های مساجد خراسان رضوی

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان خراسان رضوی از اهداء ٧٠٠ میلیون ریال کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی؛ همزمان با هفته کتاب از کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدای حسن آباد بازدید کرد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی در ادامه بازدیدها از کتابخانه های کانون های مساجد استان از کتابخانه کانون شهدای روستای حسن آباد بازدید به عمل آورد.

به مناسبت هفته کتاب؛ ۷۰۰ میلیون ریال کتاب به کتابخانه های کانون های مساجد خراسان رضوی اهداء شد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان خراسان رضوی از اهداء ۷۰۰ میلیون ریال کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی؛ همزمان با هفته کتاب از کتابخانه های کانون های مساجد مشهد بازدید کرد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی از برخی کتابخانه های کانون های مساجد مشهد بازدید به عمل آورد.

تجهیز کانون های مساجد به کتابخانه گامی مثبت در جهت اعتلای فرهنگ مطالعه است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه بایدجهت اعتلای فرهنگ کتابخوانی تلاش بسیار نمود، افزود:تجهیز مساجد به کتابخانه گامی مثبت در جهت اعتلای فرهنگ کتابخوانی است.

کتاب‌های کتابخانه‌ها از مساجد مهمان خانه‌های مشهدی‌ها می‌شود

مدیر فرهنگسرای سلامت از اجرای «طرح بفرمایید هلو» در مساجد حاشیه شهر مشهد خبر داد و گفت: در این طرح با استفاده از ظرفیت مساجد به ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخته و کتاب‌‌های کتابخانه‌ها مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

کتابخانه های کانون های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر ارزش های نظام تبدیل شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مهمترین کتابخانه های صدر اسلام و بعد از آن کتابخانه های مساجد بودند، افزود: کتابخانه های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر و ارزش های نظام تبدیل شود.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۰۷۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۹ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۱۸۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۷۹۸۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -