راه‌اندازی و تجهیز 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان

دبیر هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان گفت: 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان راه‌اندازی و تجهیز شده است.

کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون های مساجد کردستان توزیع شد

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان از توزیع کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون های تازه تاسیس مساجد استان به مناسبت گرامیداشت دهه فجر خبر داد.

عضویت بیش از ۳۱ هزار نفر در کانون‌های مساجد دارای کتابخانه ویژه

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه ۳۱ هزار و ۲۱۴ نفر عضو کانون های مساجد دارای کتابخانه ویژه هستند، گفت: ۱۰ هزار و ۲۱۴ نفر از این اعضا عضو ثابت این کتابخانه ها است.

۶۸ کتابخانه مجوزدار ویژه در کانون های مساجد کردستان فعالیت می کنند

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از فعالیت ۶۸ کتابخانه مجوزدار ویژه در سطح کانون های مساجد استان خبر داد و گفت: بیش از ۱۵۸ هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها وجود دارد.

اهدای 737 جلد کتاب به کانونهای مساجد و کتابخانه های سطح شهرستان اورامانات

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد گفت: از ابتدای سال 95 تا کنون تعداد 737 جلد کتاب با اعتباری بیش از 82 میلیون ریال به کانون های فرهنگی مساجد، مدارس، کتابخانه های مردمی و نهادهای فرهنگی شهرستان اهدا گردیده است.

اهدای ۴۰۰جلد کتاب به چهار کانون مساجد کردستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان،از اهدای ۴۰۰جلد کتاب به چهار کانون مساجد استان خبر داد.

کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان با اشاره به اینکه کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است، گفت: کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان‌ها روز به روز بالا می‌رود بنابراین باید همه افراد جامعه را به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.

وقف ۲۴عنوان کتاب به کانون امام مالک در روستای هویه سنندج

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از وقف ۲۴ عنوان کتاب از طرف خانواده مرحوم سید محمود حسینی نسب به کانون امام مالک روستای هویه از توابع شهرستان سنندج خبر داد.

بر پایی نمایشگاه کتاب در کانون فرهنگی و هنری حکیم سنندج

نمایشگاه کتاب امروز(۲۵آبان ) در کانون فرهنگی و هنری حکیم در اداره کل زندان های سنندج به مناسبت هفته کتابخوانی برپا شد.

برپایی نمایشگاه کتاب در کانون های فرهنگی وهنری مساجد کردستان

مسئول دبیرخانه هیات نظارت برکانون های فرهنگی وهنری مساجد کردستان از برپایی نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد در این استان خبر داد.

کتابخانه‌های مساجد در ارتقای سطح سواد دینی جامعه مؤثر هستند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت: کتابخانه‌های مساجد یکی از ابزارهای اصلی توسعه فرهنگی و دینی در جوامع کنونی هستند که می‌توانند در ارتقای سطح سواد دینی جامعه بسیار مؤثر باشند.

تعداد کتابخانه های مجوز دارکانون های مساجد کردستان به ۴۷ باب رسید

مسئول امورمساجد کردستان از اعطای مجوز کتابخانه به ۱۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: با این احتساب تعداد کانون های کتابخانه دار به ۴۷ باب رسید.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -